Interesujące ozdoby afrykańskie w Twoim domu

Interesujące ozdoby afrykańskie w Twoim domu

Sztuka afrykańska obfituje w przepiękne dzieła, które zachwycają precyzją wykonania i jakością materiału, z którego zostały wytworzone. Niejednokrotnie w naszych wpisach poruszaliśmy kwestię prowizorycznych narzędzi, za pomocą których maski afrykańskie czy też rzeźby powstają. Talent afrykańskich mistrzów jednak jest tak ogromny, że mimo ciężkich warunków, w których tworzą, dzieła ich wyglądają bezbłędnie. Gołym okiem można dostrzec staranność wykonania każdego milimetra drewnianej ozdoby afrykańskiej. Z tego powodu, ale też i setek innych, wiele osób zafascynowanych tamtejszą kulturą i tradycjami decyduje się na wprowadzenie do swojego mieszkania elementów sztuki afrykańskiej. O jakie ozdoby afrykańskie warto wzbogacić swoje zacisze domowe? O tym w poniższym artykule.

Przegląd ozdób afrykańskich

Bogactwo opcji, które możemy zaaranżować w mieszkaniu, a przy tym są do naszej dyspozycji na wyciągnięcie dłoni, zmusza nas, aby poruszyć w tym wpisie zaledwie kilka przykładów całego dorobku odległego, ale jakże pięknego kontynentu. Przedstawimy Wam możliwości jakie są łatwo dostępne na rynku, a tym samym stanowią oryginalne dzieło, które zostało sprowadzone z Czarnego Lądu. Zacznijmy może od masek afrykańskich, czyli tego, co w największym stopniu kojarzy się z Afryką. Tutaj mamy pełne pole do popisu.

  • Maski afrykańskie – hebanowe czy z drewna tekowego zawsze prezentują się fenomenalnie. Występują takie, które możemy zawiesić na ścianie, oprzeć o ścianę na komodzie, ale również takie, które wspierają się na metalowej nóżce. Wbrew pozorom, tego typu ozdoba afrykańska sprawdzi się nie tylko we wnętrzu, którego klimat Afryki można dostrzec od progu, ale również w mieszkaniach o klasycznym czy nawet industrialnym stylu. Maska wówczas będzie stanowić ciekawy, a zarazem zaskakujący element zaaranżowanego wnętrza. Mieszanie stylów bowiem w ostatnim czasie zyskuje na rozgłosie i staje się trendem chętnie wdrażanym do mieszkań. Przyjrzyjmy się kilku wizualizacjom, które prezentują maski afrykańskie pełniące funkcję ciekawej ozdoby afrykańskiej.

Jak można wywnioskować z inspiracji zaprezentowanych powyżej, maski afrykańskie sprawdzają się świetnie we wnętrzach o różnorodnych stylach. To świetna ozdoba, która – szczególnie – w formie stworzonych kompozycji prezentuje się niezwykle interesująco.

  • Rzeźby afrykańskie – one także świetnie wpisują się w wystrój każdego typu wnętrza. Można ograć je w ciekawy sposób układając je na półce, stworzyć kompozycje na parapecie okna albo ułożyć je w przypadkowych miejscach gabinetu. Możliwości jest całe mnóstwo. Ze względu na mnogość form i rodzajów rzeźb z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Figurki afrykańskie w postaci zwierząt, symbolów takich jak Akuaba czy bogini miłości – które z nich trafią do Twojego mieszkania?

Powyższe wizualizacje potwierdzają wcześniej postawioną tezę – rzeźby afrykańskie to dodatek do mieszkania, który sprawdzi się we wnętrzach zaaranżowanych w różnorodnym stylu. Odnajdą się zarówno na tle białych ścian, jak i tych, bogatych w kolory i wzory. Zachęcamy do eksperymentowania z miejscem ułożenia figurek – ułożone na komodzie czy półce są częstym wyborem, choć niejedynym rozwiązaniem. Efekt bowiem może Cie zaskoczyć!

Gdzie zakupić ozdoby afrykańskie?

Sztuka afrykańska posiada nie tylko walory estetyczne, ale wprowadza również niepowtarzalny klimat do wnętrz. Niemniej jednak, aby zdobyć oryginalne wyroby z rąk afrykańskich rzemieślników najlepszym sposobem byłaby wyprawa na Czarny Kontynent – tylko wówczas mamy pewność, że są one pozyskane z oczekiwanego źródła. Niestety, podróż ta jest kosztownym wydatkiem i nie każdy może sobie na nią pozwolić. W tym przypadku przychodzi z pomocą Sklep Afrykański, który to posiada oryginalne maski afrykańskie, rzeźby afrykańskie i wiele innych dzieł. Dokonując zakupów w tym e-sklepie mamy pewność, że zostały one zakupione podczas licznych wypraw na ten kontynent, czego dowodem są liczne zdjęcia upamiętniające tą podróż. Właściciele wyżej wymienionego sklepu internetowego dzielą się także z obserwatorami historiami, które przydarzyły się im w trakcie wyprawy do Afryki. Nabywając przedmioty w Sklepie Afrykańskim wspieramy twórczość artystów zamieszkujących tamtejsze miejsce.

Polecamy również: Czy maski afrykańskie przynoszą pecha?

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jeżeli nasz artykuł był dla Ciebie przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *